Po dokončení přípravných prací byly zahájeny první kroky v rámci projektu GCCIT. Přeshraniční konsorcium složené z ČVUT v Praze a UWK Krems vypracovalo první koncept využití zelené energie v datových centrech.
12 vědci diskutovali o řízení procesů a predikci spotřeby energie s cílem co nejlépe sladit vysokou spotřebu v datových centrech s nabídkou energie z obnovitelných zdrojů. Kromě toho byl v Praze již nainstalován první hardware pro společnou testovací laboratoř Green Cloud Compution Infrastructure Testlab, který je výzkumníkům k dispozici pro jejich práci.
Projekt tak mohl být úspěšně zahájen. Pracujeme tak na vizi budoucnosti „Green Super Power“, kterou umělec zachytil již v roce 2009 v univerzitní knihovně.